Piękne okna – żaluzje

Właściwie każdy dom ma okna. żadna osoba natomiast nie chciałby aby przez te okna ktoś zaglądał nam do mieszkania. Dlatego istnieją różnorodne formy zakrywania okien a tym samym widokiem wnętrza naszego domu przed ciekawskim okiem obcych. Jednym ze metodę są firany i zasłony. Poza tym, że spełniają wyżej wymienioną rolę, mogą również świeceniu słońca po oczach, ekranach komputera czy telewizora. Pełnią też funkcję ozdobną i dodają wnętrzu uroku jak również przytulności.

Jednak lepszą skuteczność w zasłanianiu okien pełnią rolety. Są to zasłony zwijane, montowane wewnątrz i na zewnątrz budynku nad oknem. Zrobiona jest w większości z tkaniny, która jest sztywna. Podnosić i opuszczać ją możemy dzięki temu, że nawinięta jest na wałek i ma łańcuszek albo silniczek elektryczny umożliwiający obie czynności.

Rodzajem bardziej eleganckich rolet są plisy. Są one eleganckie i dekoracyjne. Pozwalają zdobyć różnorakie efekty świetlne i możliwości różnorakiej kompozycji. Jako jedyna z przeróżnego rodzaju zasłon plisa umożliwia zasłonięcie okien, które posiadają nietypowe kształty takie jak okręgi, trójkąty, trapezy, wielościany i tak dalej.  Można nią zasłonić jakiekolwiek fragmenty okna przesuwając plisę od góry do dołu. Montaż i demontaż jest łatwy.

Innym sposobem na zasłonienie okien są żaluzje. Istnieją różnorakie ichniejszym rodzaje przykładowo.:

-stała: są to listewki przykładowo. drewniane, zmontowane na stałe pod pewnym kątem(tzw. łamacze światła).
-wenecka: złożona jest z listewek i taśm montowanych w drabinkach sznurkowych, co daje możliwość zmianę kąta ułożenia listewek. Do podnoszenia służą linki przeplecione przez otworki

Polecam sprawdzić: rolety.

Categories: Uncategorized
Tags: